A především – je materiál, který jsme si vybrali z přírody, vhodný pro dokončení prostoru kolem domu, ale také do interiéru? Pojďme se setkat s nejběžnějšími fakty a mýty o surovině, kterou je přírodní žula.
Žula je odolná vůči vnějším faktorům – PRAVDA
Nepochybně se jedná o velkou výhodu tohoto materiálu. Kámen má vysokou odolnost proti poškození a povětrnostním podmínkám. I při vysokých teplotách je UV odolný, takže nehrozí žádné zabarvení. Žula nepraskne ani když teploty poklesnou. A díky nízké nasákavosti žuly rychle vyschne.
Přírodní žula se snadno drolí – MÝTUS
Jak v případě atmosférických podmínek, tak pod vlivem vysokého tlaku – žula zůstává nepoškozena. Proto v místech, kde je provoz extrémně těžký, je žula tím nejlepším řešením, protože materiál je velmi odolný a nerozpadá se ani praskne. Je třeba si uvědomit, že k tomu, aby nedošlo k poškození žulového produktu, je nutné zvolit správnou tloušťku a musí být správně uspořádána.
Žula musí být impregnována – MÝTUS
Určitě nemusíte. Materiál nepotřebuje chemikálie. Žula se vyznačuje nízkou absorpcí vody, díky čemuž se skvrny neabsorbují. K čištění lze použít tlakovou podložku bez rizika poškrábání nebo poškození.
Žula je vhodná na terasy – PRAVDA
Přírodní žula je ideální pro terasu, příjezdovou cestu a schody, ale není to jediná aplikace. Lze jej také použít jako dekorativní kámen v interiéru.
Žulové desky neobsahují protiskluzové vlastnosti – MÝTUS
Přírodní žula je materiál, který se musí řádně zpracovat. V závislosti na cíli a potřebách, které musí být splněny, může být ošetřena tak, že poskytuje protiskluzové vlastnosti. Tím je zaručena bezpečnost domácnosti, protože povrch po zpracování je drsný a matný.
Žula není jen 100% přírodní materiál, je to materiál s velmi dlouhou životností. Vyznačuje se jednoduchostí a praktičností a zároveň je velmi elegantní a jedinečná.