Bazénová sůl Chlorito je oblíbený prostředek k dosažení vlastností, které nelze očekávat od obyčejné tekutiny z vodovodního řadu. Pořizujeme si ji kvůli různým účelům a ty mohou být velmi rozmanité. Výhodou je, že sůl není drahá, takže do ní můžete bez obav zainvestovat.
Záleží na koncentraci
Mít doma malé moře – koupel ve slané vodě je sama o sobě lákavá pro dobrodružné povahy, které se nechtějí smířit s tím, že naše země to má k moři opravdu daleko. Počítejte však s tím, že pokud chcete docílit opravdové mořské vody, budete na sto litrů vody potřebovat tři a půl kila soli.
Slaná voda zásobuje tělo minerály – některé typy mořské soli jsou vhodné pro mineralizaci organismu. Skrze pokožku se dobře vstřebává např. hořčík a vápník. Takováto koupel ve vaně či ve vířivce vám může prospět při mnoha civilizačních chorobách.
Příznivá koupel pro oči – oči velmi trpí v chlorované vodě a příliš jim nesvědčí ani voda měkká, která pokožku spíše vysušuje. Rozpuštěná sůl ve vodě je pro oči příznivější, protože se svým složením podobá tekutině, která udržuje oční bulvu stále vlhkou.
Solinátor – bazénová sůl je také speciálně upravená mořská sůl, která se využívá jako příznivější typ chlorové chemie, který může nahradit tablety chlornanu sodného. Přidává se do vody ovšem ve velmi nízké koncentraci, mnohem nižší, než jaká je v mořích a oceánech. Takto upravená voda pak prochází solinátorem, kde se na elektrodách do vody uvolňují chlorové a sodíkové ionty.
Ekzémy a alergie – lidem, kteří trpí na atopický ekzém a některé další kožní problémy, slaná voda prospívá. Je prospěšná i při vdechování, tedy pokud se jedná o mořskou sůl v původním složení.
Sůl je antiseptický prostředek – možná si vybavíte, že sůl má konzervační účinky, a že se do soli nakládá např. maso před uzením, čímž se konzervuje proti bakteriím a dalším mikroorganismům. Sůl v bazénu bude fungovat na podobné bázi, především sníží výskyt bakterií i řas.