Děti by měly mít svůj prostor, svůj vlastní koutek, kde budou svými pány, kde si budou nejen hrát, učit se, ale i odpočívat. A proto byste vybavení jejich pokoje v žádném případě neměli podceňovat. Základem všeho je, aby se tam váš potomek cítil v bezpečí a klidu. Někdy ale není zrovna jednoduché vyjít s dispozicemi místnosti a využít maximálně každý koutek. Tento problém za vás mohou vyřešit bytoví architekti, ti mají nejen velké zkušenosti, ale i přehled o tom, jaké materiály jsou ideální a co a kam je vhodné umístit.
Pokud jste tvůrčí a troufáte si, určitě to zvládnete sami, stačí se jen držet několika základních pravidel. Kompletní zařízení celého pokoje nebude zrovna levné, právě z tohoto důvodu je nutné myslet na to, že by mělo sloužit i několik let. On je sice moc hezký pokojíček jako z pohádky, malá slečna z něj bude určitě nadšená, ale za pár let z pohádek vyroste a vy budete mít o starost víc. Proto je dobré vzít v úvahu to, že dítě roste, jeho pokoj by tedy měl být vzhledově i co do praktičnosti přizpůsoben tak, aby mu v takové podobě vyhovoval delší dobu. Ideální volbou je variabilnost vybavení, v případě potřeby snadno obměnitelné, postačí změna doplňků. Za nábytek se nebojte připlatit, kvalita je v tomto případě na prvním místě. Určitě neprohloupíte koupí tzv. rostoucího nábytku.
Materiály, kterými bude dětský pokoj vybaven, by měly být takové, aby nebyla obtížná jejich údržba, něco vydržely a navíc nijak neškodily zdraví, a to obzvlášť v případě alergií apod. Vyhýbejte se tak věcem, na kterých ulpívá prach nebo jsou na nich použité zdraví nebezpečné chemikálie. Podlaha by neměla být studená, proto je vhodná dřevěná. Veselé, křiklavé barvy jsou jistě fajn, ale raději sáhněte po světlejších odstínech, které působí teple, v případě menšího pokoje to bude to pravé. Rozveselit můžete pokoj barevnými doplňky.